010: Odcinek o tym co robią zielarki jak nie nagrywają podcastów

Fiona i Inez opowiadają jak wkładają rośliny na monitory czyli instrukcja obsługi strony 1000roslin.pl. Wielkie otwarcie przesyłki z wachlarzykami, reklama Poczty Polskiej. Co myśli zielarka kiedy spotyka krzew tarniny. Gdzie wymienisz mydło na powidło. Nalewka z ludzików i co Fiona trzyma w łóżku. Dlaczego Inez 11 października wygoniła ludzi z domu. OctoFest i mania octowania. Jak zielarka ogląda mecz piłki nożnej. Chwasting, Iwan-czaj i listopadowe wykopki ziołowe oraz z czego jesienią zrobić afrodyzjak. Tego wszystkiego dowiesz się słuchając tego podcastu. Rozmawia Fiona czyli Aga z bloga Aga Radzi i Inez z bloga Herbiness.

fiszka9

 • Szkoda, że odcinek nagrany tak, że 1 autor jest słyszalny tylko w prawej słuchawce :( Nie dało się za bardzo słuchać.

  • Miałem takie same obiekcje, na szczęście od tego odcinka następne powinny być już w stereo.

  • Uczę się pilnie podcastowania, obiecuję, że więcej się to nie powtórzy ;)

   • Super! :) Generalnie jak się nie nagra stereo, to można jeszcze mono zgrać na 2 ścieżki i będzie ok :) A… I jeszcze pamiętaj o obwiedni. Chyba kolejny odcinek jest tak nagrany, że wstęp jest mega cichy, a potem wchodzi Twój głos i ryknie. Dziś podskoczyłem w kolejce, bo używam słuchawek dokanałowych (nie napiszę jaka była reakcja ludzi :)). Jeszcze też warto pamiętać o regulacji głośności – wyrównanie ścieżek. Chyba też w kolejnym odcinku jest sytuacja, kiedy gość jest bardzo cicho, a Ty jesteś bardzo głośno :) To na tyle. Podcast ogólnie bardzo ciekawy i mam nadzieję, że odbierzesz komentarz jako konstruktywną krytykę a nie trolling :)

    • Bardzo cieszę się z Twojego komentarza :) Właśnie czekam na takie. Gości mam przez telefon i Oni mają różne mikrofony. Ciągle zastanawiam się gdzie w audacity wyrównuje się te ścieżki :> o obwiedni nie wspomnę. Oglądałam jakieś poradniki o obróbce dźwięku ale tam poruszali inne problemy. Jest jakaś książka :”Audacity dla opornych”? :>. Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam, miłego słuchania – też słucham Twoich podcastów – Aga